Сколіоз – діагностика та лікування

with Коментарів немає

Сколіоз – це стійке бічне викривлення хребта. Розвивається переважно у дітей у віці від 6 до 15 років, викликає значні порушення у внутрішніх органах, погіршує рухливість хребта, викликає болі, провокує виникнення системного остеохондрозу, радикуліту, міжхребцевих гриж.

Захворювання було відомо в далекій давнині. Термін позначає – кривої, викривлений хребет, був запропонований Галеном ще у II ст. н. е.

Причини виникнення сколіозу до кінця не відомі. Як правило, виділяють дві основні групи – сколіоз вроджений і набутий.

Набутих причин сколіозу називають кілька:

  • переломи хребта та інші травми;
  • підвивихи шийних хребців;
  • неправильне положення тіла як результат фізіологічних відхилень людини (різна довжина ніг, плоскостопість, косоокість або короткозорість);
  • неправильне положення тіла як результат постійного перебування в одній позі (наприклад, робота за столом, постійно нахилена голова, звична неправильна поза на стільці, неправильна постава);
  • нераціональне харчування;
  • великі фізичні навантаження або занадто рідкісні заняття фізкультурою;
  • захворювання, пов’язані з різним розвитком м’язів (односторонній параліч, ревматизм, радикуліт, рахіт), а також поліомієліт, плеврит, туберкульоз, радикуліт та інші захворювання.

skolioz

Лікування призначається відповідно до віку хворого, типом сколіозу і ступенем деформації хребта.

У дітей сколіоз I і II ступенів лікується при дотриманні деяких правил: повноцінне харчування, рухливі ігри, регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Постіль слід замінити на жорстку, поклавши на ліжко дерев’яний щит. Стілець і робочий стіл потрібно підбирати відповідно до зростання. Батьки повинні стежити, щоб дитина за столом сиділа прямо, дістаючи ногами до підлоги. Світло слід встановити справа.

Вважається, що сколіоз припиняє розвиватися разом із закінченням росту організму (до 18 років). З одного боку, це позитивний факт. Але з іншого – випрямити хребет в цьому віці вже практично неможливо. У таких випадках лікування сколіозу полягає в підтримують і загальнозміцнюючих процедурах (фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масажі).

Leave a Reply