На що звертати увагу при виборі взуття,- поради лікаря ортопеда – травматолога

with Коментарів немає

-1

Найбільш вдалий вибір для будь-якого сезону – взуття з натурального матеріалу, яке забезпечує дихання та природний теплообмін шкірі ніг. Взуття із штучних матеріалів може бути небезпечним для здоров’я, особливо влітку. Під дією температури та за відсутності повітрообміну різні хімічні складові штучного матеріалу починають взаємодіяти з шкірою ніг. Як наслідок, можна отримати попрілості або грибкові захворювання.

Якщо ви все-таки купуєте взуття з штучних матеріалів, потурбуйтеся, щоб хоча б підкладка взуття була з натуральної шкіри або текстилю. Для здоров’я, перш за все, важливий матеріал, з яким безпосередньо контактує нога. В ідеалі вона повинна бути правильної ортопедичної форми, бути зручною, вбирати неприємні запахи, відводити вологу, вбивати бактерії. В зимовому взутті ще варто звертати увагу на підошву. Вона повинна бути відносно м’якою (гума) та достатньо товстою, із спеціальним протектором, що перешкоджає ковзанню. Жінкам варто звертати увагу на набійки (в більшості випадків твердий пластик), заміна на м’який матеріал додасть впевненість у ході та зменшить навантаження на хребет.

Щодо форми взуття.

Безсумнівно, будь-якій жінці хочеться виглядати модно і елегантно. Сучасні брендові моделі з тонкими шпильками, вузькими носочками або високими платформами пропонують безліч способів зробити ноги візуально стрункими та довгими. Але наскільки безпечні ці модні тренди?

Висока платформа (як і каблук-шпилька) не виключає травм: на ній легко підвернути ногу, а сам стан ходьби є неприродним для людського тілі, і вже через рік це дає про себе знати. З’являються болі в спині і в ногах, синдром хронічної втоми, варикозне розширення вен. Тривале носіння каблуків може призвести до викривлення хребта і тазових кісток і навіть призвести до зміщення внутрішніх органів. При ходьбі на платформі м’язи і зв’язки стопи залишаються без роботи і може розвинутися плоскостопість. Якщо ви все ж таки купуєте подібне взуття, вибирайте досить широку, а значить і більш стійку платформу.

Туфлі з загостреним носком зціплюють пальці, зближуючи їх один з одним. При цьому великий палець і мізинець опускаються, а решта – піднімаються. Все це загрожує деформацією пальців, утворенням хворобливих мозолів і гуль.  Оскільки вага тіла вдавлює стопу в клиновидний простір (особливо, якщо крім гострого носа у взуття каблук заввишки 5-6 сантиметрів і більше), все навантаження переноситься на кістки середніх пальців ніг. Через  це виникає поперечна плоскостопість, а на підошві утворюються хворобливі натоптиші.

Багато вважають, що наприкінці дня відчувати втому і біль у ногах – це нормально. Але насправді це не так. Якщо симптоми виникають наприкінці звичайного робочого дня, без суттєвих навантажень, пора бити тривогу. В такому випадку потрібно обов’язково звертатися до лікаря, який допоможе вирішити дану ситуацію зі здоров’ям ваших ніг. Коли відомі причини та діагноз захворювання, тоді стає ясно – яке лікування можна призначити!

При виборі взуття варто завжди пам’ятати, що комфортне і якісне взуття забезпечить вам приємні та ефективні тренування, дозволить менше втомлюватись під час роботи, розваг і прогулянок, захистить від хвороб – словом, допоможе в прямому сенсі твердо стояти на ногах у будь-якій ситуації.

Leave a Reply